Door goed te observeren krijgt de leerkracht inzicht in de ontwikkeling van uw kind en de hulp die hij nodig heeft. De kinderen krijgen twee keer per jaar een rapport. In het rapport staat beschreven hoe het kind zich gedraagt, hoe de werkhouding is en hoe de vorderingen zijn. Deze onderwerpen worden tijdens de tienminutengesprekken besproken met de ouders.
Regelmatig worden kinderen vanaf groep 3 getoetst in lezen, rekenen, begrijpend lezen en spelling. Er zijn zowel methode gebonden toetsen als niet methode gebonden toetsen. De methode gebonden toetsen zeggen ons iets over de kennis die is opgedaan na de aangeboden leerstof.
De niet methode gebonden toetsen, die in januari en juni worden afgenomen, geven ons inzicht in hoe de kennis is van onze kinderen ten opzichte van andere kinderen in Nederland. We gebruiken hiervoor de toetsen van het leerlingvolgysteem Leerling in Beeld, uitgegeven door CITO. Voor het volgen van de sociaal emotionele ontwikkelingen gebruiken we het programma BOSOS (0-7 jaar) en Kindbegrip (7-13 jaar).